Przychodnia
Weterynaryjna
Pupil


Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie do zabiegu

Większość zabiegów chirurgicznych wykonywanych jest w znieczuleniu ogólnym, dlatego niezwykle ważne jest właściwe przygotowanie zwierzęcia do operacji. Aby do minimum ograniczyć ryzyko związane ze znieczuleniem, konieczne jest przeprowadzenie badania klinicznego pacjenta oraz w razie potrzeby wykonanie badań dodatkowych (np. badanie krwi) zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii. Materiał do badań można pobrać na miejscu w naszej Przychodni, w terminie uzgodnionym z lekarzem prowadzącym (zwykle kilka dni przed planowanym zabiegiem lub w dniu operacji). Wyniki badań są dla nas niezbędne, aby w połączeniu z danymi z wywiadu i badania klinicznego. określić stan ogólny i kondycję organizmu pacjenta oraz dobrać rodzaj znieczulenia indywidualnie do konkretnego zwierzęcia.
Przed zabiegiem pupil musi być przegłodzony przez minimum 8 godzin. Cały czas musi mieć dostęp do świeżej wody. Właściciel nie powinien okazywać zdenerwowania, ponieważ zwierzęta to wyczuwają i same zaczynają się stresować. Pacjent powinien być dostarczony do Przychodni o umówionej godzinie. Przed pozostawieniem zwierzęcia w Przychodni właściciel zostanie poproszony o podpisanie zgody na przeprowadzenie zabiegu w znieczuleniu ogólnym.
Zdajemy sobie sprawę, że pozostawienie pupila na operację jest dla właściciela, a często całej rodziny dużym stresem, ale prosimy nie dzwonić w trakcie zabiegu. W trosce o zdrowie Państwa Pupila lekarz przeprowadzający operację całkowicie skupia się na wykonywanej pracy i nie jest w stanie w tym samym czasie udzielać jakichkolwiek informacji telefonicznie. Po zabiegu właściciel jest telefonicznie informowany o tym jak przebiegła operacja, jaki jest stan pacjenta oraz uzgadniana jest godzina odbioru pupila. Zwierzę wydawane jest właścicielowi dopiero gdy się wybudzi, zwykle tego samego dnia wieczorem. W ciągu doby po zabiegu możliwe są następujące objawy: senność, mniejsza chęć do ruchu, pojedyncze wymioty, gorszy apetyt. W pierwszych dniach po zabiegu zwierzęciu należy zapewnić spokój, obserwować ranę pooperacyjną oraz stosować się do zaleceń lekarza.
W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt z lekarzem weterynarii w Przychodni.

Kastracja
Sterylizacja
Znakowanie zwierząt